Návštěva na odboru životního prostředí kvůli KČOV

31.05.2016 20:55

Tak jsem tam byla. Na odboru životního prostředí v Náměšti vyjednat tu naši KČOV. Pán, co to tam má pod palcem, je sympaťák, po tom, co si ověřil, že se ke kanalizaci nemůžeme připojit, vypadal našemu řešení velmi otevřený. A ja jsem asi vypadala velmi neznalá věci, protože pořád mluvil a věci opakoval. Každopádně jsme se dobrali k několika věcem - dokud nemám projekt domu (nějaký aspoň hrubý nákres), nemůže mi nic konkrétního říct. Až podle toho, kde by měla čistička být může říct, co je třeba zařídit. O kompostovacím záchodu slyšel poprvé:) (ale čističek už pár povoloval!). Taky jsme se shodli na tom, že bychom se měli rozhodnout, zda chceme čističku se zásakem nebo jezírko:

  • Zásak - bude chtít dopředu posudek hydrogeologa a každý rok otestování (což stojí peníze)
  • Jezírko - bude třeba vyřešit (možná i doložit?), co budeme dělat s přebytkem vody v zimě, je to náročné na prostor a tak.


Tak jsem to napsala Ondrovi, i ten můj sen o jezírku na koupání a bruslení (to by nam hodně zjednodušilo rozhodování:)) a Ondra byl spíš skeptický. Že se to vždycky bude trochu zelenat, když tam bude nějaké zbytkové znečištění. Že by s tam musela prohánět i nějaká další voda (studna, pramen, dešťovka) a i tak by to nebylo jisté. No škoda! Co s přebytkem vody by řešil mokřadem.

Tak teď mu asi můžu poslat ten projekt, ten první nákres, co posílal Kuba. Akorát to můžu udělat, až budeme mít oficialně tu studnu. Chjo. Cesta je cíl, ja vím.