Jak to bude s KČOV

15.04.2016 20:28

Jelikož nemáme možnost se připojit ke kanalizaci (naštěstí), můžeme si zřídit moji vysněnou kořenovou čištičku. Před pár dny jsme se, na doporučení DiverZity sešli s Ondrou Bízkem, jestli by nam na ni udělal projekt. A zeptat se, co je všechno k tomu vlastně potřeba a jestli to má cenu dělat legálně a tak. S Ondrou už se známe od dřív z kurzu šetrného hospodaření s vodou, tak to bylo fajn. Dal nám dokonce pár zajímavých infomací mimo čističku (např. že pilu v Kuroslepech nebrat). A teda naším úkolem je teď zjistit, co bude všechno chtít vědět úřad.

Rozhodli jsme se, že chceme kompostovací záchod. To čističce dost usnadní práci. Nejvíc "chemická" bude asi voda z pračky, prací gel si doma vyrabime z mýdla s jelenem a sody. Na umyvani použivame mydla, co vyrabi kamaradka, vlasy jen vodou/žitnou moukou, nadobi umyvam jen horkou vodou a na mastnotu rostlinnou moučku, na uklid mam parní čistič/horkou vodu, maximalně s nějakym eterickym olejem s hodně terpenama.

Jaký typ čističky budeme chtít, v tom jsem se dost ztratila, ale proberu to s pánem na úřadě. Však on mi to vysvětlí:). Krásné by bylo, kdyby se to dalo využít i jako jezírko na koupání. V létě koupačka, v zimě bruslení! To by byla pecka!