Jak (ne)hledat pozemek

08.09.2013 14:21

Měla bych to psát s větším nadšením, ale už se to táhne tak dlouho, že se k tomu dá říct jen „No konečně!“ V katastru nemovitostí je po několika měsících Scoopitch uveden jako majitel neuvěřitelných 7327 m2 orné půdy v zastavitelném území v Kuroslepech!

A protože to byla opravdu dlouhá cesta, stojí rozhodně za to sepsat pro budoucí generace, co jsme všechno zkusili a jak to fungovalo.

Na začátku jsme si stanovili, v jaké lokalitě bychom chtěli, aby dům stál. Nebo spíš byli jsme terénem donuceni zaměřit se na určité lokality. Měli jsme tři podmínky:

 1. Blízko do Brna a Ivančic (přičemž 40 km od Brna byla nejzazší hranice)
 2. Co nejvíce v přírodě, s co nejčistším prostředím (co taky se slamákem uprostřed satelitního městečka, že jo:)) – tedy v našem případě to vycházelo cca do poloviny mezi dálnicemi (na Prahu a Znojmo) a Dukovanami.
 3. Pozemek větší než 500 m2 – vypočítali jsme na základě velikosti pozemku našich. Nicméně na rozdíl od ostatního, toto číslo se s postupem času zvyšovalo:).

Po těchto podmínkách se nám vylouply dvě lokality – hranice JM kraje a Vysočiny (Kuroslepy, Čučice, Březník, Rapotice, Ketkovice apod.) a okolí Moravského Krumlova, Kounic (včetně Ivančic).

A mohli jsme začít hledat

Po celou dobu jsme sledovali (později se již stále opakující) nabídky na reality serverech Seznamu, iDnesu, bezrealitky.cz a později i na webech realitek (ale oni stejně měli své inzeráty na všech velkých serverech realit). Nejprve jsme hledali jen pozemky, pak už ze zoufalství i domy na zbourání. A další hledací taktiky na sebe nenechaly dlouho čekat:

 1. (realitní servery (i aukce)) + fulltextové vyhledávání – správná klíčová slova
 2. Vlastní inzeráty (annonce, hyperinzerce, apod.)
 3. Kontaktování starostů vybraných obcí s dotazem na volné pozemky
 4. Roznášení letáčků do schránek
 5. Kontakty na realiťáky od známých
 6. Konkrétní tipy přes kamarády a příbuzné
 7. Píchnutí prstem do mapy tam, kde se nám to nejvíce líbilo a následné prověření vlastníka v katastru nemovitostí

Ano, bod č. 7 byl jediná opravdu účinná taktika:D. Ten pozemek, do kterého jsem tehdy píchla do mapy to sice nakonec nevyhrál (komplikovaná story), ale nakonec jsme touto technikou našli pozemek, který předčil veškerá naše očekávání – ve velikosti, ceně, poloze.

  

Tak takhle nějak se nám to vyvíjelo a tříbilo 

A na závěr moudré rady pro budoucí hledače:

 • Nespěchejte, naučte se čekat - pokud se něco táhne nebo vám něco uteklo, mělo to tak být,
 • nevzdávejte to, hledejte nové cesty - každá další může být ta, která vás přivede k vysněnému cíli,
 • klidně slevte ze svých nároků - ono se totiž vždycky vyloupne ještě něco mnohem lepšího,
 • nepřestávejte VĚŘIT (hlavně svojí intuici) - ten pravý tam venku někde čeká;).

Diskusní téma: Jak (ne)hledat pozemek

How To Prevent Prostate Problems And Diseases?

AlbertTaive 07.06.2018
The prostate is central to the a part of a male's reproductive :. It secretes fluids that aid in the transportation and activation of sperm. The prostate gland is located just while watching rectum, below the bladder and all around the urethra. When there is prostate problem, it will always be very uncomfortable and inconvenient for your patient as his urinary strategy is directly affected.

The common prostate medical problems are prostate infection, enlarged prostate and cancer of prostate.Prostate infection, often known as prostatitis, is regarded as the common prostate-related overuse injury in men younger than 55 years old. Infections of the prostate gland are classified into four types - acute bacterial prostatitis, chronic bacterial prostatitis, chronic abacterial prostatitis and prosttodynia.

Acute bacterial prostatitis may be the least common coming from all forms of prostate infection. It is due to bacteria perfectly located at the large intestines or urinary tract. Patients can experience fever, chills, body aches, back pains and urination problems. This condition is treated through the use of antibiotics or non-steroid anti-inflammatory drugs (NSAIDs) to help remedy the swelling.

Chronic bacterial prostatitis is often a condition of a particular defect inside gland as well as the persistence presence of bacteria inside urinary tract. It can be a result of trauma for the urinary tract or by infections originating from other regions of the body. A patient may go through testicular pain, lower back pains and urination problems. Although it is uncommon, it is usually treated by removal in the prostate defect followed by the use antibiotics and NSAIDs to help remedy the soreness.

Non-bacterial prostatitis accounts for approximately 90% of prostatitis cases; however, researchers have not even to ascertain the sources of these conditions. Some researchers think that chronic non-bacterial prostatitis occur as a consequence of unknown infectious agents while other think that intensive exercise and high lifting can cause these infections.

Maintaining a Healthy Prostate

To prevent prostate diseases, a proper weight loss program is important. These are some from the things you can do to keep your prostate healthy.

1. Drink sufficient water. Proper hydration is necessary for overall health and will also also maintain the urinary track clean.

2. Some studies claim that a number of ejaculations each week will prevent prostate cancer.

3. Eat red meat moderately. It has been shown that consuming a lot more than four meals of beef a week will increase the probability of prostate diseases and cancer.

4. Maintain an appropriate diet with cereals, vegetable and fruits to make sure sufficient intake of nutrients necessary for prostate health.

The most significant measure to consider to be sure a proper prostate is always to select regular prostate health screening. If you are forty yrs . old and above, you ought to select prostate examination at least one time annually.

Přidat nový příspěvek