Co už můžeme zařídit ke stavbě

14.06.2016 21:57

Psala jsem Kubovi, už je to taky pár týdnů, co všechno bychom už na stavbu mohli zatím zařizovat, ať nedopadneme jak s tím měsíčním dřevem (zajimavy, všechno se tak strašně táhne a stejně jsme schopni nějaky věci - třeba to dřevo - prokaučovat). Už jsme řešili kamna - kamnaře, tesaře na střechu, čističku - čističkáře:), jakou budeme mít podlahu (nakonec dřevěnou). A pořád je toho požehnaně, kdybychom chtěli, nudit se nebudeme:

  • Sláma - zajistit, domluvit slámu, balíky, balíkovačku. Kuba ji seřídí a dohlídne na sklízení.
  • Vápno - sokl by měl být z něčeho jako vápenné malty a hlavně vápno na omítky! Čím je vápno starší, tím lepší. Dala jsem se do studia vápenných omítek a jednu chvíli koketovala s myšlenkou, že bychom si udělali nějaké barevné. Ale asi to není úplně simplicity, tak jsem to zas zavrhla. Každopádně si dávám závazek na léto, že vykopu díru na vápno (dle Kubovych instrukcí 2x2x2 metrů, tak jsem zvědava, jeslti jsem taková frajerka).
  • Jíl - na vnitřní omítky. Máme-li jílovitou zeminu na pozemku, máme vyhráno, nemáme-li (což pravděpodobně nemáme), musíme nějaký jíl sehnat. Ten naštěstí, od vápna a dřeva, nemusí být uleželý (teda aspoň doufám!).
  • Kámen - do soklu. Prý pískovec nebo vápenec. Nebo žulu. Musím zjistit, co je nejlepší.
  • Zateplení podlahy - ovčí vlna nebo piliny (ideálně dubové) nebo foukaná celuloza nebo půlbalíky slámy? Sakra to musí být furt tolik možností??

Taky bych chtěla, abychom už se rozhodli, jak to uděláme s vodou. Na co dešťovku, na co vodu ze studny. Kudy ty trubky povedou, jaky systém v tom bude. A tak.